İyi Parti Kurucusu Musa Ertugan, Akşener’e dair zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

 İYİ Parti'de, Antalya Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan ihraç istemiyle disipline sevk edildi.  İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu eski başkanı Ethem Baykal ile Kurucular Kurulu üyeleri Sevinç Gümüş, Tamer Kayaalp, Antalya Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan, Günay Kodaz ve İsmet Koçak'ın genel başkan imzasıyla kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiği öğrenildi. Ertugan İYİ Parti kurulmadan Akşener ile yola çıktı ve Akşener’in sağ koluydu. Daha parti kurulmadan Antalya ve Türkiye genelinde düzenlenen referandum çalışmalarında Akşener’e maddi-manevi büyük destek sağlayan Ertugan, ahde vefasızlığa dayanamadı.
 
Son genel seçimden yaklaşık 1,5 sene önce seçim ofisleri açan Ertugan, seçilebilir sıradan aday olmamasına rağmen 3 seçim ofisini ve araçlarını İYİ Parti’nin kullanımına verdi. Genel seçimlerden önce çok büyük paralar harcayan Ertugan, seçilebilir sıradan aday olmadığında da desteğini çekmedi.
 
Türkiye genelinde yapılan genel seçimlerde 2. Kez seçilebilir sıradan aday gösterilmeyen Ertugan İYİ Parti’de parayla aday olunduğu duyumlarını doğrularcasına açıklamalarda bulundu. İddialara göre 2 milyon dolardan başlayan adaylık sıralaması, ön sıralarda iki katına ulaşabiliyor.


 
İşte ahde vefasızlık karşısında İYİ Parti kurucusu Musa Ertugan’ın sosyal medyada yayınladığı mesaj:
 
Disiplin mi, Çokta Tın, sen düşün .....
2015...2023 Vayyy Emek Dolandırıcısı. Vayyy ........
Sene 2015 Beni Sen Aradın. Bana verdigin sözler ve umutlar üzerine Ömrümün 8.Yılını verdim. 3 ad mülkümü sattım. en zor günlerinde sen istediğin icin yanından ayrılmadım. her kesin içerisinde musa başkanım seni yanımda görünce kendimi güvende hissediyorum yanımdan ayrılma demiştin. ailemden uzak kaldım. canımı koydum. başımı koydum. 15 temmuzdan sonra kim vardı yanında. neredeydi oğlunun millet vekili yaptıgı kişiler. çok emek verdim maddi manevi üzerinde hakkım var.. o günlerde sen en çok bana hakkını helal et musa başkanım demiştin. Demekki üzerinde hakkım olduğunu biliyordun. sözünde durmadın bizleri kullandın. emeklerimizi parayı verdim sıramı aldım diyen kadına (2018) ve oğlunun Fatih Akşenerin arkadaşına pazarladın. milletvekili yaptın. 2 tanede kontenjan koydun. sandık oylamalarında hile yapılmasına müsade ettin. burası senin özel aile şirketinmi. sen milletimize adaletten haktan bahsederken. yola çıktıklarımı yolda bırakmayacağım demiştin. bizleri maddi manevi dolgu malzemesi olarak kullandın. kendi yol arkadaşlarına adaletli davranmadın. bizlerin sayesinde orada oturuyorsun ve yetkilisin. sene 2016 müsavat o günlerde bana sen ve ben olmasam bu kadın nasıl direnecek demişti. Çok sinsice davrandın son güne kadar her kesi kullandın.
Çok konuşacak şeyler var. bu saatten sonra konuşacağız.
Kimlere ne tuzaklar kurduğunu konuşalım.
Sene 2016 MHP Genel başkanlık yarışında Sinan Oğan ile ilgili benden ne istediğini nasıl bir tuzak kurdurmak istediğini sen söyle milletimizde bilsin. şahitli...
Ayrıca, Musa Başkan Onların Hepsini Ters Düz Yapacağım Diyerek bana Msj gönderdin. Whasap mesajın elimde duruyor. Dediğini yaptın. her kesi ters düz yaptın. benide kalleşçe..
parti icinde insanları bir birine düşürdün sonra onlardan kurtulmak icin oyun kurdun.
Ayrıca rahmetli fatih doğrucanla yazışmalarının bir kısmı bende de var. Paylaşacağım. ve karar milletin. bu saatten sonra senin yeni kurbanlar bulup onları kullanmanı parti icinde ülkücüleri bir birine düşürmeni engellemeye çalışacağım. Maskeli yüzünü yıllarca anlatacağım . kitap haline getireceğim. gercekleri anlatarak.
yukarda bahsettigim gibi.
Parti kurulup 2018 genel secimlerine kadar bana devamlı Hakkını helal et Hakkını helal et demiştin. cevap vermemiştim. şimdi söylüyorum
haram olsun..
haram olsun.. zehir zıkkım olsun...
Musa Ertugan
 
 


Kaynak: Banu Barlas