Bosphorus Trade Centers, Afrika Ticaret Ofisleri projesi Afrika’ya pandemi döneminde kesintisiz ihracat fırsatı sunuyor.  Yıllarca Afrika’da düzenlemiş olduğu fuarlar, iş forumları ve alım heyetleri ile adından sıkça söz ettirmiş olan Bosphorus Expo şirketinin Kurucusu Utku Bengisu , yeni nesil ihracat projesi olan Küresel Ticaret Ağını tanıttı.

Afrika nüfusunun %40’ının yaşadığı ülkeler olan Nijerya, Etiyopya, Gana, Fildişi Sahilleri ,Senegal, Togo, Uganda, Güney Sudan ve Sierra Leone’de açılan 9 ofis ihracatçıyı temsil edecek, aynı zamanda üretilen ürünlerin tanıtımının sahada ve yerinde potansiyel müşterilere ulaşmasını sağlayacak.

Pandemi Dönemi Bize Yeni Bir İhracat Dilini İşaret Etti:

Yeni nesil ihracat projesi olan Afrika Ticaret Ofislerini anlatan Utku Bengisu; “Pandemi döneminde ihracatçının zorlandığını, fuarların, iş forumlarının ertelenmek zorunda olduğu, iş seyahatlerinin kıstılandığı, müşteri ziyaretlerinin neredeyse sıfır seviyesinde olduğu bir yeni dünya düzeninde ülkemiz ihracatçısı yeni bir dili öğrenmeye mecbur oldu. Özellikle Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere tüm kurumlarımız sanal etkinlikler, sanal fuarlar ve alım heyetleri ile ihracatçıya nefes aldırmaya çalıştı. Bu çok önemli çabaların özellikle kobiler için yanında bizim Afrika’da 365 gün sahada olma zorunluluğumuz doğdu. Bir düşünün uçak yolculuklarının riskleri, kısıtlı sayıda sefer olması, test zorunlulukları süreci biraz keyifsiz hale getirdi. Tanıtım ve pazarlama eksikliği yaşayan kobilerin kendilerini ve ürünlerini anlatacak bir enstrümana ihtiyacı herzamankinden daha fazla. Afrika Ticaret Ofisleri projesi ile kobilerimiz 365 gün ilgili Afrika ülkelerinde temsil edilecek, broşürleri pazarlarda müşterilerle buluşacak” dedi.

resim591662

Afrika’ya İhracatta Online Randevu Konforunu Yıl Boyunca Yaşayın

Afrika Ticaret Ofisleri projesinin üyelik sisteminden ve avantajlarından bahseden Bengisu, sistemimize üye olan bir firma için önce üye olduğu ofis veya ofislerin bulunduğu ülkelerde potansiyel müşterileri çıkartıyoruz. Belirlenen müşterileri ofislerimizden tek tek arayarak randevu oluşturuyoruz, gerek randevularla gerekse saha araştırmaları ile potansiyel müşteriler bir bir ziyaret ediliyor.

Özellikle oluşan önemli randevuların, ürüne gelen taleplerin değerlendirildiği tüm müşteri toplantılarına üyelerimizin birebir online olarak katılmasını sağlıyoruz. Böylece ürünlerini Afrika’ya ihraç etmek isteyen bir mobilyacı , üye olduğu ülkedeki mobilya ithalatçıları ile görüşmeleri bizim aracılığımız ile online olarak gerçekleştiriyor, görüşmelerin tamamını dilerse kendisi yönetme konforuna sahip oluyor diye belirtti.

Bengisu, dileyenlerin sistemin üyelik koşullarını ve detaylı bilgileri www.bosphorusexpo.com/tradecenters adresinden edinebileceklerini, youtube ve instagram kanallarından @bosphorustradecenters adresiyle bilgilere rahatlıkla ulaşabileceklerini belirterek şirketin yeni projesi hakkında bilgilendirdi. 


resim758434


Kaynak: Banu Barlas