Yeni yıla girdiğimiz ilk saatlerde Ortaköy’de yaşanan ve 39 kişinin hayatına mal olan terör saldırısına tepkiler çığ gibi büyüyor. İşadamı Hüseyin Samut da “Biz biriz, kardeşiz. Birliğimizi bozmaya gücünüz yetmeyecek” diyerek teröre tepki gösterdi.

Samut AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut, İstanbul Ortaköy’de yaşanan terör saldırısına tepki göstererek, Türkiye’nin bu tür saldırılar ile daha da kenetlendiğini ifade etti. “Bizi yıldıramayacaksınız” ibaresini kullanan Samut, bu ve benzeri saldırıların insanlık dışı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle terörü yürekten lanetliyor ve Türk Milleti’ne başsağlığı diliyorum. Ülkemize saldıran terör ve terörü destekleyen dış mihraklar şunu çok iyi bilmelidir ki; onlar kan döktükçe biz daha da birlik oluyor ve kenetleniyoruz. Bu saldırılar bizi yıldıramaz. Biz millet olarak tanklara, uçaklara, kurşunlara meydan okuyoruz ve korkmuyoruz.

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı dilerim. Herkes şunu bilsin ki Türkiye güçlü bir ülke, Türk Milleti korkusuz bir millettir.”


Kaynak: Banu Barlas