İzmir'in Ödemiş ilçesinde eşi İbrahim T. tarafından 'bakımsız' olduğu gerekçesiyle dövüldüğü öne sürülen Filiz T. (38), tedavi gördüğü hastanede 8 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. T.'in organları yakınları tarafından bağışlandı.

Olay, 6 Aralık Cuma günü Çaylı Mahallesi'nde meydana geldi. Alkollü olarak eve gelen İbrahim T., evlendikleri günden beri şiddet uyguladığı öne sürülen 18 yıllık eşi Filiz T.'den birtakım isteklerde bulundu. Olumsuz cevap alan T., bunun üzerine 'Seni artık beğenmiyorum. Neden bakımlı değilsin' diyerek eşini dövdü.

İbrahim T.'in başını defalarca duvarlara vurduğu eşi Filiz T. bayıldı. İbrahim T., eşini hastaneye götürmek yerine evin bir odasına yatırdı. T., çocuklarına da teyzeleriyle görüşmeyi yasakladı. Ancak çiftin çocukları Osman, bir arkadaşının telefonundan durumu teyzelerine bildirdi. Bunun üzerine eve giden 3 kız kardeşi, Filiz T.'i çağırdıkları ambulansla Ödemiş Devlet Hastanesi'ne götürdü. Buradaki müdahalesinin ardından da T., Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Kafa travması geçirdiği belirlenen T.'in, yapılan tetkiklerde darp nedeniyle menenjit geçirdiği, ayrıca omuriliğinde de 3 santimetre kırık olduğu saptandı. Durumu kritik olan T.'in, dün gece saatlerinde yapılan tüm müdahaleye karşın beyin ölümü gerçekleşti. Yakınları, Filiz T.'in organlarını bağışlama kararı aldı. T.'in böbrekleri, dalağı ve karaciğeri başka hastalar için umut olacak.

T.'in cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Filiz T.'in kardeşlerinin şikayeti üzerine gözaltına alınan İbrahim T. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Kaynak: Banu Barlas