Ünlü Avukat Rahmi Kurt modacı Barbaros Şansal hakkında suç duyurusunda bulundu. İstanbul Barosu'nun başarılı avukatlarından Rahmi Kurt, Şansal'ı 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve ölen kişilerin hatırasına hakaret' gerekçeleriyle şikayet etti.

Modacı Barbaros Şansal'ın şehitler ile ilgili attığı tveetler başına bela oldu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi sunan Avukat Rahmi Kurt, şüpheli Barbaros Şansal'ın hemen her fırsatta yüce Türk milletini, islam değerlerini, toplumun benimsediği kutsal tüm değerleri tahkir eden, aşağılayan söylemlerde bulunduğu öne sürdü.

Dilekçesinde, şüpheli Şansal’ın son zamanlarda da bu eylem ve söylemleri Twitter üzerinden yaptığını belirten Avukat Kurt, “Bilindiği üzere ülkemiz, Suruç ilçesinde meydana gelen patlama ve akabinde PKK'nın yeniden silahlı ve bombalı eylemlerinin başlaması, bu doğrultuda iki haftalık zaman diliminde onlarca şehit verilmesi sonucu uzun süren bir çatışmasızlık döneminin sonunda tekrar eski karanlık günlerine götürülmeye çalışılmaktadır” dedi.

resim384103

Avukat Kurt dilekçesini şöyle sürdürdü:

“Türkiye Cumhuriyeti hükümeti de Türk Silahlı Kuvvetleri aracılığıyla terör örgütlerinin yuvalarına operasyonlar başlatmış, örgütlerin şehir unsurlarına ise adli ve hukuki süreç başlatılmıştır. Buna rağmen terör örgütü sinsice ve haince eylemlerine devam etmekte adeta son çırpınışlarını yapmaktadır. Bu doğrultuda çok acıdır ki bir yandan masum insanlar vahşice ve alçakça katledilmeye, şehit haberleri gelmeye devam etmektedir. Şüpheli Barbaros Şansal atmış olduğu tweet ile adeta insanların kanını dondurmuş ve toplumda bir infial yaratmıştır. Şüphelinin tweeti, ‘Hala şehit diyorlar. Bok yoluna gitti niyazi lafını bilmiyorlar’ şeklindedir. Şüpheli bu tweet ile hem şehitlerin aziz hatırasına ağır surette hakaret ve saygısızlık etmiş, zaten tarifi imkansız bir acı yaşayan şehit yakınlarını ve Türk milletini daha büyük acılara gark etmiş ve bu surette halkı kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmiştir.”

Kurt dilekçesinde, şüphelinin şikayete konu tweet ile kanunlara aykırı davranıp suç işlediğini öne sürerek, “söyleminden dolayı özür bile dilememiştir” dedi.

Kurt dilekçesinde, Barbaros Şansal'ın “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “Ölen kişilerin hatırasına hakaret” suçlarından soruşturularak hakkında iddianame düzenlenmesini ve tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmesini istedi.


Kaynak: Banu Barlas