Kepez Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in merhum babasının isminin verildiği caddenin açılışı son derece renkli geçti.
Kepez Belediyesi tarafından yapılan açılışa Antalya’nın ileri gelen siyasi ve ticari isimleri iştirak etti. Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti İl Başkanı Av. Rıza Sümer, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Esat Göyük, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı, Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Adlıhan Dere ve Antalya halkı katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in merhum babasının isminin verildiği caddenin açılış konuşmasında Türel, Mardin’in Serik ilçesinde şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ü rahmetle anarak konuşmasına başladı ve şu şekilde devam etti:
“ Caddeye ismini veren babam da gazeteciydi ve ömrü demokrasi mücadelesi ile geçti. Geçmişten gelen bu mücadelenin bugün 15 Temmuz Kahramanları tarafından da devam ettirildiğini görüyoruz. Bu caddeye demokrasi mücadelesi veren babam Suphi Türel’in ismini layık gören Kepez Belediye Meclis Üyelerinin tamamına ve açılışını yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ederim. Açılışını yaptığımız bu caddenin Antalya’mıza hayırlı olmasını dilerim.”

AÇILIŞ SIRASINDA MİLLETVEKİLLERİ SAMUT COMFORT CİTY PROJESİNİ ZİYARET ETTİLER

Suphi Türel Caddesi üzerinde yer alan Samut Comfort City projesinin inşa alanı dikkatleri çekti. Milletvekilleri Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Samut Comfort City projesinin inşaat alanını ziyaret etti. Projenin sahibi Hüseyin Samut ve tüm şantiye çalışanları gerçekleşen ziyarette hazır bulundu.

resim265382

KÖSE: “SAMUT YAPARSA EN İYİSİNİ YAPAR”

İşadamı Hüseyin Samut, caddeye verilen ismin çok anlamlı olduğunu ve açılış töreni ile gerçekleşen sürpriz ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Başkan Menderes Türel, projenin caddeye ve bölgeye büyük değer kattığını belirtirken, Milletvekili Mustafa Köse Hüseyin Samut’a övgüde bulunarak; “ Samut yaparsa en iyisini yapar.” Diyerek Samut Yatırımın projelerinin kalitesine övgüde bulundu.
SAMUT: “UNCALIDAN DAHA ÖNEMLİ HALE GETİRECEĞİM”

Hüseyin Samut, caddeye verilen ismin son derece anlamlı olduğunu belirterek; “ Bu cadde benim için çok önemli. Suphi Türel Caddesini ve çevresini Uncalı’dan daha önemli bir merkez haline getireceğim. Bölgede 4 büyük arazi aldık. Buralara lüks konutlar yapıp cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyorum.” Sözlerini kaydetti.Banu Barlas


Kaynak: Banu Barlas