Yükleniyor
yukleniyor
Sayfa yüklenme süresi bağlantı
hızınıza göre değişmektedir.

AHMET MÜCTEBA KUŞÇU

MESELE O DEĞİL

İnsanlar ne olacak bundan sonra demeçleri verirken ‘’siyasi koltuklar’’ bunları duymazdan gelmeye devam ediyor.

27.09.2017 20:50:10 18734 Yazdır

AHMET MÜCTEBA KUŞÇU

Günlerdir kafamı kurcalayan soru işaretleri var. İnsanlar ‘’ne oluyor’’ demekten yoruldular. Gündemleri ele alarak bir yazı yazalım. Antalya gündeminden bahsediyorum. İnsanlar ne olacak bundan sonra demeçleri verirken ‘’siyasi koltuklar’’ bunları duymazdan gelmeye devam ediyor. Devam etsinler ‘’eden bulur’’ diyoruz.
Heykel olayından bir başlayalım. Antalya Kepez Belediyesinin ‘’deposunda’’ saklanan eski Varsak Belediyesinin önünden kaldırılan ‘’heykel’’ 3 kişinin vince yüklenerek ormanlık alana atılmasının arkasında neler var. Kafalarda bir sürü soru işareti var.

1-Kepez Belediyesinde ‘’Başkan’’ izinsiz işler yapılabiliyor mu?
2- Kepez Belediyesi işçileri ile görüşmemin arkasından yapanların siyasi partileri ile ilgili duyduklarım doğru mu?
3- Kepez Belediyesi bünyesinde bulunan işçi ve taşeronların ‘’başkan’’ın veya yetkili birimlerin izni olmadan ‘’depodan bir demirbaşı atma’’ yetkisine sahipler mi?
4-Başkan’a karşı yapılmış bu hareketin ‘’zarar görmesini’’ isteyenler tarafından mı yapıldı?
5-Heykelin bundan sonra durumu ne olacak?

Bu ve bunun gibi birçok soru halkın ağzında dolanıyor. Kimse cevap aramak için uğraşmıyor aksine sorular havada kalsın boş ver havası var. İnanın ‘’ATATÜRK’ü itibarsızlaşma uğraşı değil mesele. O meselenin arkasında bambaşka sebeplerin olabileceği şüphesi var bende. En azından benim düşüncem bu doğrultuda. Söyle biraz açalım o zaman konuyu.

1-     Heykel olayı ‘’ AK PARTİ KEPEZ İlÇE BAŞKANLIĞI ATAMASI’’ arkasından gündemi bambaşka bir yere çekme çabası olabilir mi?
2-     ‘’Başkan’’ belediye içerisinde ‘’sonraki dönem aday olmasın’’ diyenlerin kumpasına mı uğradı?
İnanın bunu çoğaltırız bir sürü madde yazarız. Kafamızda ki soru işaretleri heykeli oraya atanların ‘’adli kontrol şartıyla serbest kalmasıyla’’ daha fazla karıştı. Allah aşkına yetkili bir ağız çıkıp bununla ilgili ‘’mantıklı’’ bir açıklama yapsın. Ulusal gündemde Kepez’i bu şekil reklam etmeye hiçbirinizin ne yetkisi var ne de hakkı. Buna engel olacağız. Bu konunu daima takipçisi olacağız. Gündem’i ne kadar değiştirirseniz değiştirin milletin kafasında ki soru işaretleri gidermediğiniz sürece zarar göreceksiniz.
15 Temmuz’da destan yazan benim asil milletim nerede ne yapacağı çok iyi bilir. Gün ola harman ola, ektiğiniz ekin olursa biçeceğiniz mahsul de ona göre verimli olur. Aman dikkat etin rüzgâr biçmeyin.

ahmet mücteba kuşçu ahmet mücteba kuşcu
YORUMLAR
YORUM SAYISI: 2
YORUM YAZ
TÜM YORUMLAR
  • Yazan : Mehmet Ali Aldemir
    Tarih: 09.01.2018 16:08:14
    Söz konusu yazıyı şimdi okuyunca ne demek istediğini daha iyi anlıyorum. Sahi ya heykel ne oldu?
  • Yazan : ALİ KARAL
    Tarih: 27.09.2017 21:14:39
    Heykeli geri varsak belediyesinin oraya koysunlar en iyisi orası veya ortadaki kavşağa koysunlar
YAZARIN DİĞER YAZILARI
02.03.2018 » ANTALYA İL BAŞKANI KİM OLMALI?
 
 
 
 
yukari